دستگاه اسپرسوساز

دوستداران قهوه روش های زیادی برای تهیه یک فنجان قهوه عالی می دانند و برخی نیز همه آنها را امتحان کرده اند. پور اوور ، پرس فرانسوی و دستگاههای اسپرسو گران قیمت همه مورد توجه هستند ، اما یکی از فرومایه ترین و در عین حال با کیفیت ترین گلدان های قهوه ، سازنده اسپرسو stovetop است که به گلدان موکا معروف است.

در اینجا راهنمایی فوق العاده کاربردی و مفصلی برای گلدان های موکا و نحوه انتخاب یک ایده آل برای کارهای روز قهوه صبح خود آورده شده است.

نحوه انتخاب سازنده اسپرسو Stovetop
قبل از اینکه به شما بگوییم چگونه یک سازنده اسپرسو stovetop درجه یک را انتخاب کنید ، بیایید در مواردی که گلدان های موکا ، از کجا سرچشمه می گیرند ، پیدا کنیم و در هنگام خرید یکی از ویژگی های مورد نظر خود را جستجو کنید.

از نظر فنی ، سازندگان دستگاه اسپرسوساز را مانند یک دستگاه اسپرسو کلاسیک درست نمی کنند ، اما گلدان های موکا یک فنجان قهوه عالی و غلیظ از قهوه عالی به دست می آورند . گلدان های موکا قهوه دو تا سه برابر قهوه قطره ای تولید می کنند. اگر یک دستگاه اسپرسو فانتزی در حال حاضر روی رادار شما نیست ، یک سازنده اسپرسو stovetop گزینه دوم انتخاب خوبی است.

در سال 1933 ، لوئیجی د پونتی ، مخترع ایتالیایی ، اختراعی را برای آلفونسو بیلیت ایجاد کرد. Bialetti تا به امروز یک نام خانوادگی در ایتالیا است و این شرکت هنوز از همان سال 1933 از همان طراحی اولیه استفاده می کند. گلدان موکا فروتن ، محکم و قابل اعتماد است. آنها به راحتی قابل استفاده هستند ، به حداقل تمیزکاری نیاز دارند ، و بسیار کم نظیر هستند.

از کجا ساخته شده است
جای تعجب نیست که بسیاری از سازندگان stresstop اسپرسو در ایتالیا ساخته می شوند. گلدان های موکا که در ایتالیا ساخته می شوند شرط مطمئنی هستند زیرا از کیفیت بالایی برخوردار هستند و ماندگاری بالایی دارند. اگر یک گلدان موکا پیدا کردید که در کشور چین ساخته شده است ، از کیفیت و احتیاط آن استفاده کنید. برخی از سازندگان اسپرسو stovetop ساخته شده در چین به دلیل کیفیت پایین تر و حتی سمیت شناخته شده اند.

چه تعداد جام می تواند درست کند؟
گلدان های موکا برای تولید مقادیر کمی قهوه بسیار قوی طراحی شده اند. بسیاری گلدان های کوچک Moka برای تولید یک فنجان اندازه اسپرسو به اندازه شیشه وجود دارد که ممکن است برای یک عاشق قهوه مناسب باشد اما مطمئناً برای جمعیتی مناسب نیست. اگر چندین نوشیدنی قهوه در خانه وجود دارد ، به دنبال سازنده اسپرسو stovetop باشید که چندین وعده ی مختلف را تولید کند ، زیرا دم کردن قهوه چندین بار دست و پا گیر است.

آیا با اجاق گاز شما سازگار است؟
قبل از خرید ، ببینید کدام نوع گلدان موکا با اجاق گاز شما بهتر کار می کند. بعضی بهتر با اجاق گاز بنزین کار می کنند و بعضی دیگر فقط با اجاق گاز برقی یا القایی کارایی خوبی دارند. اگر اجاق گاز برقی شیشه ای دارید ، بیشتر گلدان های Moka بسیار سازگار خواهند بود.

جنس: آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ
بیشتر گلدان های موکا یا از جنس استنلس استیل یا آلومینیوم هستند ، اما کدام یک عالی است؟ فولاد ضد زنگ کمی گرانتر است ، اما احتمالاً از آلومینیوم دوام بیشتری خواهد داشت. فولاد ضد زنگ گلدان موکا خوب به نظر می رسد اما به سرعت گرم می شود ، بنابراین دستان خود را تماشا کنید.

آلومینیوم یک فلز ارزانتر است و اگرچه ممکن است نسبت به گلدان قهوه از جنس استنلس استیل کمتر جذاب به نظر برسد ، این بدان معنی است که هزینه کمتری نیز دارد. آلومینیوم با سرعت زیاد گرما را انجام نمی دهد ، بنابراین کمتر احتمال دارد خودتان را بسوزانید.

به طور کلی ، فولاد ضد زنگ ممکن است به بهترین وجه در خدمت شما باشد. گلدان های موکا همانطور که هست ارزان هستند ، بنابراین سرمایه گذاری روی یک فلز با کیفیت بالاتر و با کیفیت بالاتر ارزش آن را دارد.

نحوه استفاده از سازنده اسپرسو Stovetop
روند تولید عکس های اسپرسو با گلدان موکا ساده و سر راست است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: حدود 20 گرم قهوه (برای یک قابلمه 6 لیوان موکا) را به یک غذای خوب خرد کنید ، زیرا می توانید دانه های قهوه را برای اسپرسو خرد کنید.

مرحله دوم: آب تصفیه شده را جوشانده و آب گرم را به اتاقک زیرین اضافه کنید.

مرحله 3: سبد فیلتر را با قهوه زمین پر کرده و سبد را درون محفظه پایین قرار دهید.

مرحله 4: روی محفظه بالایی گلدان موکا پیچ بزنید. توجه داشته باشید که محفظه پایین گرم خواهد بود.

مرحله 5: روی حرارت اجاق گاز روی حرارت متوسط ​​قرار دهید. با گرم شدن آب گرم در محفظه زیرین و جوشاندن آب ، بخار قهوه را وارد اتاق فوقانی می کند. بعد از مدتی قهوه سوزش و حباب می کند ، قهوه انجام می شود.

نحوه تمیز کردن ساز اسپرسو Stovetop
اگرچه گلدان های موکا به دلیل طراحی محکم ، داخلی تا آخر شناخته شده هستند ، اما باید به آرامی تمیز شوند . در هنگام تمیز کردن یک سازنده اسپرسو stovetop باید دو نکته را در خاطر داشته باشید: پایان گلدان و طعم آینده قهوه شما (بیشتر در مورد این زیر). با این حال ، پاکسازی آسان و کم نگهداری است.

هرگز یک گلدان موکا را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید ، زیرا باعث از بین رفتن انتهای آن می شود. برای تمیز کردن ، کافی است گلدان موکا را از هم جدا کنید ، آن را با آب گرم بشویید و بشویید و بگذارید خشک شود. هیچ صابونی لازم یا توصیه نمی شود ، زیرا صابون می تواند عطر و طعم قهوه را تغییر دهد.

از استفاده از برس های اسکراب ساینده و یا اسفنج ها خودداری کنید ، زیرا ممکن است مقداری از گلدان را از بین ببرد. بعد از مدتی روغنهای قهوه با گذاشتن یک فیلم نازک در گلدان ، گلدان موکا را “فصل” می کنند. این فیلم چیز بدی نیست و در واقع باعث می شود قهوه شما طعم بهتری پیدا کند ، بنابراین آن را از بین نبرید.

اگر مدت طولانی است که قهوه ساز خود را ایجاد کرده اید (در صورت مراقبت از آنها واقعاً ممکن است چند دهه طول بکشد) ، سایش موجود در شیر ایمنی را در قسمت اتاقک پایین بررسی کنید. به دلایل ایمنی ، این پیچ باید محکم شود و خیلی فرسوده نشود. به یاد داشته باشید ، این سازندگان قهوه از بخار تحت فشار استفاده می کنند ، بنابراین شیر ایمنی فرسوده می تواند خطرناک باشد.

بهترین سازندگان استرس ساز اسپرسو
آماده اضافه کردن گلدان موکا به زرادخانه قهوه ساز خود هستید؟ در اینجا موارد مورد علاقه ما قرار دارد.

بهترین تولیدات کلی: دستگاه قهوه ساز برتر Bialetti Mokaسازنده اسپرسو Stovetop: Bialetti express
دستگاه قهوه ساز برتر Bialetti Moka Stove از سال 1933 مورد علاقه و مورد علاقه واقع می باشد. این گلدان کلاسیک و ساخت ایتالیایی Moka (یا همان مکچینتا دل کافه ، همانطور که در ایتالیا نامیده می شود) یک اسباب بازی قهوه ساز کوچک قابل اعتماد است. این به خاطر تهیه یک فنجان قهوه خوب شناخته شده است.

این دستگاه یک سازنده اسپرسو stovetop 6 فنجان است که به طور واضح ، در صورت استفاده از ظرفیت ، 9.2 اونس قهوه قوی است. Bialetti طیف وسیعی از گلدان های قهوه را تهیه می کند که در هر جایی از 1 تا 12 فنجان دم می کنند. این Bialetti از آلومینیوم با کیفیت بالا ساخته شده است و دارای شیر ایمنی ثبت شده است.

قیمت: 29.30 دلار

آن را در اینجا بخرید

بهترین سطح متوسط: سازنده فولاد ضد زنگ Cuisinox Roma Six Cup Stovetop Moka Espresso ساز
سازنده اسپرسو Stovetop: Cuisinox
Cuisinox رم گرانتر از بسیاری از گلدان مکا است، اما آن را با یک سنگین 25 سال گارانتی می آید، و آن شرط سالم. این قهوه ساز شیک ، استیل است و دارای واشر اضافی است. قسمت بیرونی گلدان جلا و براق است و آن را به یک قسمت جذاب از وسایل آشپزخانه تبدیل می کند.

مانند همه سازندگان اسپرسو stovetop ، تمیز کردن آن بسیار آسان است ، اما این یکی نیز از نظر ماشین ظرفشویی نیست. بسیاری از گلدان های موکا را نمی توان در ماشین ظرفشویی شستشو داد ، اما این گلدان تا زمانی که به صورت کم شسته شود می تواند به آن رسیدگی کند. قهوه سازان اجاق گاز Cuisinox در گلدان های 6 فنجان و 10 فنجان نیز وجود دارند.

قیمت: 92.99 $

آن را در اینجا بخرید

بهترین اجاق گاز: GROSCHE Milano Stovetop Espresso Makerسازنده اسپرسو Stovetop: Grosche
GROSCHE میلان قهوه جوش است توسعه یافته، سنگین دسته که نمی خواهد در اجاق گاز ذوب می شود. اگرچه به نظر می رسد سازندگان گلدان های موکا اطمینان حاصل کنند که دستگیره ها ذوب نمی شوند ، با دستگیره پلاستیکی ارزان قیمت اتفاق می افتد. با این قابلمه قهوه نه چندان زیاد ، زیرا دسته به بیرون و از گرمای اجاق گاز کشیده می شود.

شرکت GRSCHE یک شرکت مدرن تر است که در سال 2006 تأسیس شده است. برای هر کالایی که فروخته می شود ، این شرکت بیش از 50 روز آب آشامیدنی تمیز را برای افراد نیازمند تأمین می کند. این سازنده اسپرسو stovetop از جنس آلومینیوم بوده و در مدل های 3- ، 6- یا 9 فنجان عرضه می شود.

قیمت: 29.99 دلار

آن را در اینجا بخرید

بهترین ارزش: قهوه ساز Bialetti Kitty Espresso
سازنده اسپرسو Stovetop: Bialetti Kitty
اگر یک گلدان Moka از جنس استنلس استیل دارید که بانک را خراب نمی کند ، بیلیتی کیتی یک انتخاب برتر است. این قابلمه قهوه از استیل ضد زنگ باکیفیت ساخته شده و جذاب و محکم به نظر می رسد. این بیالیتی در مقایسه با گلدان های هشت ضلعی موکا بسیار زیبا و براق است.

دسته گسترده و دور از گلدان است و باعث مقاومت بیشتر در برابر حرارت می شود ، بنابراین تمام اجاق گازها سازگار هستند. این مدل شش فنجان اسپرسو (یا 12 اونس) قهوه قوی و عالی دارد.

قیمت: 45.99 دلار

آن را در اینجا بخرید

بهترین قابلمه برقی موکا: قهوه ساز De’Longhi EMK6 Alicia Electric Moka Espresso
سازنده اسپرسو Stovetop: De Longhi
دلونگی EMK6 آلیشیا برق مکا گلدان فراهم می کند طعم و مزه قهوه ساز stovetop بدون اجاق گاز است. این گلدان برقی موکا برای یک دفتر ، اتاق خوابگاه یا هر مکانی که دوستداران قهوه خنک شده نیاز به شکوفایی دارند ، عالی است.

هرگز نگران قهوه سوخته یا سرریز نباشید زیرا این دستگاه قهوه ساز ویژگی خاموش کردن اتوماتیک را دارد. عملکرد گرم کردن قهوه را به مدت 30 دقیقه پس از دم کردن داغ نگه می دارد. این گلدان موکا حاوی آداپتور برای تهیه 3 یا 6 فنجان اسپرسو است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>