دانشگاه های خصوصی در ترکیه که مورد تایید وزارت علوم هستند

 

به گزارش توران پارس دانشگاه های خصوصی ترکیه توسط ارگان های ویژه ترکیه پشتیبانی می شوند و مانند دانشگاه های دولتی ترکیه توسط سیستم آموزش عالی ترکیه معروف به YÖK کنترل می شوند.

دانشگاه های خصوصی ترکیه همانند دانشگاه های دولتی ترکیه هستند ، اما در عوض پذیرش از دانشگاه های خصوصی ترکیه از دانشگاه های دولتی راحت تر است و به طور کلی نیازی به شرکت در آزمون نیستید و بدون آزمون می باشند. توجه داشته باشید که پولی بودن دانشگاه های خصوی ترکیه دلیل بر کیفیت پایین این دانشگاه ها در مقایسه با دانشگاه های دولتی نیست!

به عنوان مثال ، یکی از دانشگاه های خصوصی دانشگاه کوچ و دانشگاه یدی تپه در استانبول ، در سال 2019 توسط وزارت بهداشت ایران مورد تایید بود ، اما در سال 2020 ، به دلایلی ، دانشگاه یدی تپه استانبول از لیست دانشگاه ها حذف شد. وزارت بهداشت! اما با توجه به لیست جدید دانشگاههای مورد نیاز وزارت بهداشت ایران که در سال 2021 به این لیست بازگشت ، 3 دانشگاه معتبر دیگر یعنی دانشگاههای آجی بادام ، باغچه شهیر و باشکند نیز به این لیست اضافه شده اند .

جدا از بحث تصویب یا عدم تأیید دانشگاه های ترکیبی ترکیه ، دانشگاه سابانچی ، دانشگاه بیلکنت ، دانشگاه بزمی عالم ، دانشگاه مدیپل و دانشگاه یدی تپه ، در سطح جهانی ساخته شده و دارای رتبه جهانی خوبی هستند.

دانشگاه های ترکیه دارای امکانات آموزشی و علمی ویژه ای هستند که می توانند بین دانشگاه های اروپا و آمریکا متصل شوند و دانشجویان سایر دانشگاه ها می توانند از بورسیه هایی مانند اراسموس موندوساستفاده کنند.

همچنین دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ویژه ترکیه ، یک مدرک آبی دریافت می کنند که در مقالات بعدی در مورد این درجه و تأثیر آن در ترویج مهاجرت به اروپا به طور مفصل توضیح داده شده است.

معرفی دانشگاههای خصوصی در ترکیه توسط وزارت بهداشت ایران مورد تایید هستند

دانشگاه خصوصی کوچ:

این دانشگاه در سال 1993 توسط وهبی کوچ بنا شده است . دانشگاه علوم پزشکی که به دانشجویان جهانی کمک می کند و از فناوری فکری ، اقتصادی و اجتماعی در سطح جهانی تأثیر می گذارد ، به استانبول منتقل شد. اعضای هیئت علمی در رشته های مربوطه خود به صورت جداگانه و در تیم های بین رشته ای بین المللی طراحی می شوند. دانشگاه ترکی استانبول در ترکیه در مورد چرایی ایجاد آن سابقه قابل توجهی دارد و در حال حاضر دومین ارائه دهنده کمک تحقیقاتی ترکیه به دولت ترکیه و اتحادیه اروپا است.

https://touranpars.com/introducing-the-turkish-koc-university-and-the-benefits-of-studying-there/

در این دانشگاه انگلیسی یک دانشگاه آموزشی ویژه وجود دارد ، اگرچه ارائه دوره هایی در رشته های حقوق و پرستاری یک استثنا وجود دارد که باعث می شود استانبولی زبان ترکی باشد. فلسفه آموزشی در دانشگاه مبتنی بر آموزش خلاق و یادگیری گروهی است.

این دانشگاه از طریق 32 برنامه تحصیلات تکمیلی و 18 برنامه دکترا در ترکیه و سراسر جهان به ارتقا دانش کمک می کند. دانشگاه تحصیلات تکمیلی موفق به کسب شغل در شرکت های مختلف ملی و بین المللی یا تحصیلات عالی در عالی ترین دانشگاه ها می شود. (77٪ از فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی توسط سازمان ملی و بین المللی در ترکیه و خارج از کشور شغل ارائه می شود).

دانشگاه خصوصی یدی تپه

این دانشگاه در استانبول واقع شده است ، دانشکده دندانپزشکی یدی تپه در منطقه کادیکوی استانبول واقع شده است ، توجه داشته باشید که در سال 2021 دوره های دانشگاه دیگر توسط وزارت بهداشت ایران مورد نیاز است.

دانشگاه یدی تپه در حال تحصیل دندانپزشکی انگلیسی است و در سال 2019 ، 32 صندلی در این رشته با شهریه 25000 دلار سالانه برای اتباع خارجی در نظر گرفته شده است ، اما با توجه به اینکه این دانشگاه تعداد متقاضیان دانشگاه ایده توسط وزارت بهداشت است ایران این تپه در سال 2019 بسیار بزرگ و چشمگیر بود..

از دانشگاه های دولتی معتبر ترکیه می توان دانشگاه حاجت تپه آنکارا ، قاضی آنکارا ، دانشگاه استانبول ، دانشگاه آنکارا ، دانشگاه آتاتورک شهر ارزروم ، دانشگاه اولوداغ شهر بورسا ، دانشگاه اگه شهر ازمیر و دانشگاه ارجیس شهر کایسری و چندین دانشگاه دیگر نام برد .

 

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>