تحصیل در کانادا ، شرایط و مقرارات2021

برای تحصیل در کانادا ابتدا باید شما ویزای کانادا را دریافت کنید یکی از شرکت هایی که در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا فعال است و خدمات خوبی ارائه می کند رایابین الملل است که می توانید از مشاوره و خدمات این شرکت نیز استفاده کنید.روند درخواست ویزا روندی طولانی محسوب می شود. دانشجویان در صورتی که از ابتدا موفق به اخذ بورسیه تحصیلی نگردند می توانند با ورود عادی به دانشگاه پس از یک الی ۲ ترم درخواست بورسیه های دولتی، غیر دولتی و دانشگاهی نمایند. اما برای اینکه بتوانید در این مقطع ارزشمند مشغول به تحصیل شوید، لازم است که یک رزومه علمی، تحقیقاتی و آکادمیک حرفهای داشته باشید. فرد متقاضی هنگام اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا، لازم است در ابتدا آفیسر را مجاب کند که از نظر شهریه و هزینه زندگی، تمکن مالی مورد نیاز برای سال اول تحصیل را داراست.

تحصیل در کانادا | مهاجرت تحصیلی کانادا

جزئیاتی که از نظر دپارتمان پذیرش دانشگاه و سفارت کانادا حائز اهمیت است، مواردی نظیر نداشتن سوءسابقه، نداشتن گپ تحصیلی بالا، داشتن تمکن ملی مکفی، رزومه تحصیلی مناسب، نمرات و معدل موجه، برخورداری از مهارت کامل و مدرک زبان انگلیسی، اهداف تحصیلی دقیق (SOP)، نمونه کار مرتبط و گذراندن آزمونهایی نظیر GMAT، GRE در موفقیت پرونده ادامه تحصیل در کشور کانادا بسیار تاثیرگذار خواهند بود.

برای دریافت اخبار بروز تحصیل در کانادا می توانید از سایت  cicnews نیز استفاده کنید.

یکی از فاکتورهای اصلی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا داشتن مدرک بین المللی آزمون زبان انگلیسی یعنی آیلتس می باشد. در جدول زیر میتوانید برخی از هزینه های را مشاهده کنید و تصمیم منطقی تری برای تحصیل در کانادا بگیرید. احتمال دارد هر دانشجوی بین المللی که در کانادا تجربه زندگی داشته است، تصمیم بگیرد مجوز تحصیل در کانادا را تمدید کرده یا پس از فارغ التحصیلی در کانادا مشغول به کار شده و یا حتی اقامت کانادا را دریافت کند. شما میتوانید در اقامتگاههای اشتراکی نیز زندگی کنید. اگر فاندی که برای دوره تحصیل به شما تعلق گرفته کافی نیست میتوانید برای دریافت وام دانشجویی اقدام کنید. چنانچه مایل به دریافت پذیرش و تحصیل در یکی از کالجهای کانادا هستید باید به این موضوع توجه داشته باشید که کالجهای کانادا عموما متقاضیان تا سن 30 سال را مورد پذیرش قرار میدهند و برای دریافت پذیرش تحصیلی، وجود یک مدرک کاردانی و یا کارشناسی و همچنین مدرک زبان انگلیسی برای افراد بالای 18 سال مورد نیاز است. روش اقامت اکسپرس انتری (Express Entry): اکثر افرادی که می خواهند به صورت دائم و به عنوان یک کارگر ماهر به کانادا مهاجرت کنند، از برنامه اقامتی Express Entry بهره می برند.

تحصیل در کانادا همراه با بهره بردن از رسانه های دیجیتال و فناوری های پیشرفته است. دانش آموزان برای ورود به مقطع دبیرستان در کشور کانادا نیازمند ارائه مدرکی دال بر تسلط به زبان انگلیسی نمی باشند. در مناطقی از کانادا که پوشش درمانی رایگان برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته نشده است، کالج یا دانشگاه از فرد درخواست می کند بیمه پزشکی خصوصی تهیه کند. مواردی در نظر گرفته شده است. تحصیل در این دانشگاه فرصت خوبی برای دانشجویان است. در این سایت برای گروه های شغلی مختلفی از جمله کار دانشجویی، کار نیمه وقت و … شرکت در برنامه های اقامت استانی: تقریبا کلیه استان های کانادا این برنامه را به منظور جذب نیروی کار ماهر ارائه می کنند. از آنجایی که کشور کانادا بر اساس جذب مهاجر پایه ریزی شده است، این امکان برای تمام افراد مشمول وجود دارد. با توجه به زبانی که برای تحصیل در کانادا انتخاب می کنید، لازم است توانایی زبان انگلیسی یا فرانسه خود را ارائه دهید.

وکلای دادگستری، موسسات، آژانسهای مسافرتی و یا هر شرکت دیگری، بدون حضور وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، نمیتوانند نامه دفاعیه از موکل خود به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند. 11. آیا هنگام تحصیل در کانادا، همسر فرد دانشجو اجازه دارد در کانادا کار کند؟ مقررات پذیرش دانشگاه ها بسیار متفاوت است و هر دانشگاه در شیوه پذیرش دانشجو کاملا” مستقل و با شرایط خاص خود عمل می کنند. همچنین این امکان وجود دارد که ایمیلی حاوی لیست مشاغل جدید متناسب با شرایط شما برایتان ارسال شود. اگر شایستگی ها و توانایی های شما زیاد باشد دولت کانادا بخشی از هزینه های شما را دریافت نمی کند و اگر شرایط بسیار خاصی داشته باشید و همچنین استعداد زیادی هم داشته باشید امکان دارد که تمامی هزینه های تحصیلی و زندگی تان را پرداخت کند. امکان کار بعد از فارغ التحصیلی در کانادا وجود دارد. در واقع شهروندان بومی و کانادایی هم از این قاعده مستثنی نبوده و باز هم نیاز به پرداخت مقدار کمتری از شهریه به دانشگاههای این کشور را دارند. از طرفی هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا نسبتا بالا است و به همین علت اکثر دانشجویان و متقاضیان برای تحصیل در این کشور مردد شده و مجبور به انتخاب دانشگاه های نامناسب و کیفیت پایین می شوند.

مشاهده اطلاعات بیشتر

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>