با شکایت رییس صدا و سیما؛ مدیران مسئول روزنامه «همشهری» و سایت «بهارنیوز» محاکمه شدند

[ad_1]

گروه سیاسی: جلسه رسیدگی به پرونده‌های سایت «بهارنیوز» و روزنامه «همشهری» صبح امروز(یکشنبه) ۲۵ خردادماه در شعبه نهم دادگاه کیفری یک تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.
در این جلسه به پرونده مدیرمسئول سایت بهار نیوز با اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و با شکایت رییس صدا و سیما رسیدگی شد که پس از پایان جلسه دادگاه، مدیرمسئول این سایت مجرم شناخته شد و مستحق تخفیف دانسته نشد. 
همچنین در جلسه امروز به مدیرمسئول روزنامه همشهری با شکایت صدا و سیما و به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی رسیدگی شد که با نظر هیات منصفه دادگاه مطبوعات، مدیرمسئول این روزنامه مجرم شناخته شد و مستحق تخفیف دانسته نشد.

توضیحات مدیر مسئول بهارنیوز 

رسيدگي به شكايت رئيس صدا و سيما از «مديرمسئول پايگاه خبري بهارنيوز» امروز (یکشنبه 25 خردادماه) در شعبه 9 دادگاه كيفري 1 تهران به رياست قاضي محمدي‌كشكولي و با حضور هيات منصفه برگزار شد.

مديرمسئول سایت بهارنيوز با اعلام اين خبر اظهار داشت: صداوسيما به دليل درج مطلبي با عنوان «بي‌طرفي به سبك صداوسيما» در اين سايت، به اتهام نشر اكاذيب و توهين و افترا به دادسراي فرهنگ و رسانه شكايت كرد. منصور قنواتي افزود: اين مطلب در نقد اظهارات آقاي علي عسگري مبني بر بي‌طرفي اين سازمان در انتخابات اسفندماه 98 منتشر شده و نويسنده مطلب، ادعاي رئيس صداوسيما در موضع بي‌طرفي را به زير سئوال برده بود. وی افزود: بازپرس پرونده در مورد اتهام «توهين و افترا» قرار منع تعقيب صادر كرد؛ اما در مورد «نشر اكاذيب»، پرونده را به دادگاه كيفري 1 تهران ارسال نمود. وي افزود: امروز در جلسه دادگاه از خود دفاع نموده و خواستار تبرئه خود شدم زيرا نقد مذكور را جزو رسالت رسانه‌اي خود ارزيابي كرده خصوصا اينكه هيچگونه قصد و نيت مجرمانه‌اي در انتشار اين نقد نداشته‌ايم. قنواتي ادامه داد: در دادگاه اظهار داشتم از مديريت اين رسانه که عنوان «ملی» را یدک می‌کشد انتظار نداشتم تا از یک رسانه‌ بخش خصوصي و مستقل با بضاعت اندك، به دادگاه شكايت كند خصوصا اينكه به مديران سازمان (از جمله رییس روابط عمومی و رییس دایره حقوقی و پارلمانی آن) كتبا اطلاع داده بوديم به هر اندازه و ميزان كه تشخيص بدهند حاضریم جوابيه آنها به نقد مورد شکایت را در سايت منتشر كنيم اما متاسفانه آقايان از شكايت خود انصراف ندادند و به همین دلیل امروز جلسه دادگاه برگزار شد.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>